Dopasuj zestaw obiadowy do charakteru posiłku

Jedzenie stanowi integralną część naszej codzienności. Od pierwszego posiłku dnia aż po ostatnią przekąskę wieczorem, od rutynowych lunchów po wyjątkowe chwile z rodziną czy przyjaciółmi – ważne jest, aby być odpowiednio przygotowanym. Jak dobrze dobrać zestaw naczyń do jedzenia, który łączy w sobie praktyczność i design?

Kompletny zestaw talerzy

Nie ma znaczenia, czy posiłki spożywasz w pojedynkę, czy też uwielbiasz wyprawiać pyszne kolacje dla rodziny lub przyjaciół. Mówi się, że jemy oczami, więc potrawa powinna być odpowiednio podana i zaprezentowana. Ogromną rolę odgrywa tutaj dobra zastawa obiadowa. Talerz dopasowany stylistycznie do rodzaju czy kolorystyki posiłku może sprawić, że Twoje danie jeszcze bardziej zaskoczy gości.

Zastawa obiadowa dopasowana do okazji

Mówiąc o wyborze zastawy, zwykle myślimy o talerzach, miseczkach czy kubkach. To niezbędne elementy, które każdy z nas powinien mieć w swoim domu. Warto też jednak zastanowić się nad swoimi indywidualnymi potrzebami. Czy zupy są stałym elementem Twojego menu? W takim przypadku zestaw obiadowy powinien obowiązkowo zawierać głębokie naczynia lub zestaw miseczek o zróżnicowanej wielkości.

Może często organizujesz przyjęcia w formie dzielenia się posiłkami z przyjaciółmi? To świetny sposób na zbudowanie relacji towarzyskich w gronie osób o kulinarnych zainteresowaniach. Ponadto taka formuła spotkania świetnie sprawdza się przy organizacji kolacji degustacyjnych, gdzie zastawa obiadowa odgrywa istotną rolę i pozwala odpowiednio zaaranżować potrawy.

Kolacja dla dwojga czy uroczysty rodzinny obiad? Wybierz odpowiedni zestaw talerzy

Organizacja romantycznego posiłku dla dwóch osób to idealna okazja do postawienia na stole wyjątkowych naczyń, które podkreślą romantyczny nastrój. Jeśli kolacja ma być elegancka, wybierz zestaw obiadowy z białej porcelany, który ma szlachetną urodę i ekskluzywny charakter. Z kolei, jeśli zamierzasz zaskoczyć druga połówkę jakimś nowym, modnym daniem, warto sprawić, by zastawa obiadowa miała nowoczesny wygląd.

Jaka zastawa stołowa na święta i rodzinne spotkania?

Jaki z kolei zestaw obiadowy wybrać na wyjątkową, rodzinną uroczystość? Takie spotkania zwykle mają podniosły charakter, dlatego trzeba wyciągnąć z szafki komplet na specjalne okazje. Wiele zależy od stylu, w jakim urządzona jest jadalnia i jak zaaranżowany został stół.

Na wyjątkowo oficjalne spotkania polecamy jednolite komplety w jasnym lub ciemnym kolorze. Porcelana to zawsze stylowy wybór, gdy chcesz podkreślić elegancki charakter spotkania. Jednak inne rodzaje ceramiki też mogą się tutaj sprawdzić.

Podsumowanie kwestii zastawy

Wybierz zestawy talerzy, które będą pasować też do ilości i charakteru dań. Do przystawek możesz podać małe talerzyki podobne do deserowych, a niewielką porcję zupy można zaserwować zarówno w klasyczny sposób, czyli w głębokim talerzu, jak i w mniejszej i poręcznej miseczce. Jak widać, jest wiele rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy kompletowaniu zastawy obiadowej. Sprawdź ofertę sklepu DUKA – eksperymentuj i łącz różne style i naczynia!