Jak szybko pozbyć się zbędnych kilogramów?

Pytanie, jak szybko schudnąć, zadaje sobie wiele osób. Jest to problem dotyczący coraz większej liczby Polaków. Aby szybko schudnąć, często sięgamy po niesprawdzone produkty odchudzające lub przechodzimy na drastyczne diety, a nawet głodówkę, która prowadzi do efektu jojo.

Aby temu zapobiec podpowiadamy, co należy zrobić, żeby w prosty sposób i bez większego wysiłku pozbyć się wagi.

Co zrobić, kiedy chcemy schudnąć?

Przede wszystkim, postaw na aktywność fizyczną. Nie osiągniesz wymarzonej wagi siedząc i czekając. Nadmiar tkanki tłuszczowej gromadzony na brzuchu, jak i w całym organizmie niewątpliwie jest efektem niskiej aktywności fizycznej.

Twój trening powinien być intensywny, ale krótki. Również warto pamiętać, że dla początkujących ćwiczenia należy powtarzać nie więcej niż 4 razy w tygodniu. Ponadto należy ułożyć sobie taki trening, aby nie przekraczał naszych możliwości i nie był zbyt wyczerpujący. Najlepszym będzie trening Cardio. Może być przeprowadzany w formie jazdy na rowerze, szybkiego marszu, pływania, aerobiku, czy ćwiczenia na siłowni lub fitness. Kiedy zastanawiamy się, czy rozpocząć odchudzanie z treningiem cardio, warto wziąć pod uwagę swoje własne preferencje, czyli np. czy wolimy ćwiczyć na świeżym powietrzu, na basenie, czy może na siłowni. Poza tym musimy się zastanowić jaką formę aktywności fizycznej lubimy, czy pływać bądź jeździć na rowerze.

Jest to ważne, ponieważ wpływa na naszą psychikę, a jeśli nie będziemy się czuli dobrze w tym, co robimy, to ćwiczenia zamiast być przyjemnością zamienią się w obowiązek, co negatywnie na nas zadziała, zaczniemy się zniechęcać. Dlatego najważniejsze jest to, aby dobrać odpowiedni dla siebie trening.