Eleganckie filiżanki do kawy – dlaczego warto kupić białą zastawę?

Wybór odpowiedniej zastawy stołowej z pewnością nie należy do zadań szczególnie prostych. W sklepach możemy bowiem znaleźć wszelakie zastawy w różnych stylach. Jeśli macie problem z zakupem odpowiedniej, z naszej strony proponujemy Wam zakup białej zastawy. Dlaczego? Poniższy artykuł udzieli odpowiedzi na to pytanie.

Czemu postawić właśnie na zastawę w kolorze białym?

Powodów popularności tego rodzaju zastawy jest co najmniej kilka. Oto główne przyczyny, dla których sięgamy po białe filiżanki:

  • dostępność – to jedna z większych zalet. Zastawę stołową w kolorze białym możemy dostać w praktycznie każdym sklepie, co sprawia, że łatwo uzupełnimy brakujące elementy;
  • ponadczasowość – biała zastawa stołowa świetnie nada się do praktycznie każdej aranżacji. Doskonale pasuje do każdego obrusu, niezależnie od jego koloru. Kolor biały ma swój szczególny urok. Kojarzy się z czystością;
  • dostępność różnych motywów – na rynku można dostać zastawy stołowe z różnymi motywami, czy to malowanymi, czy tłoczonymi. Największy asortyment w tym przypadku dotyczy koloru białego;
  • mycie w zmywarce – jedną z ważnych zalet jest fakt, że biała porcelana niezawierająca zdobień wypukłych może być z powodzeniem myta w zmywarce.

Jak dużą zastawę stołową kupić?

Wiemy już, dlaczego to właśnie białą zastawę stołową powinniśmy zakupić. Pozostaje jednak pytanie, jak duża ma ona być? Zazwyczaj wystarczająca okazuje się zastawa dla sześciu osób. Jednakże czasem zdarza się, że musimy przyjąć gości. Co w takim przypadku? Jeżeli często organizujemy w domu przyjęcia, to świetnym rozwiązaniem może być zastawa np. dla dwunastu osób. Posiadając białą zastawę, nawet jeżeli zniszczymy jeden element zestawu, łatwo będzie nam go dokupić.

Naczynia z białej porcelany

Jeżeli mówimy już o organizacji przyjęć, warto też pamiętać o takich elementach jak cukiernice, maselnice, sosjerki itp. One również powinny kolorystycznie pasować do naszej zastawy. Zwróćmy uwagę, że zwyczajowo biała zastawa stołowa nie jest wyposażona w tego typu naczynia. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy dokupili pojedyncze sztuki. Dzięki temu, że nasza zastawa utrzymana jest w odcieniu bieli, nie musimy martwić się tym, czy pochodzi z tej samej serii. Nawet jeżeli będzie się nieco różnić – i tak będzie stanowić spójną całość z resztą zestawu.

Biała zastawa – idealny pomysł na prezent

Często zdarza się, że mamy problem z wyborem prezentu dla najbliższych z okazji np. świąt Bożego Narodzenia bądź urodzin. Biała zastawa stołowa jest w tym wypadku wspaniałym rozwiązaniem. Stanowi ona prezent praktyczny, a co najważniejsze – uniwersalny.

Biała zastawa stołowa – kilka słów podsumowania

Zastawa stołowa w kolorze białym cieszy się szczególną popularnością. Wynika to z kilku powodów, do których zaliczamy przede wszystkim: jej dostępność, ponadczasowość, szeroką gamę motywów oraz możliwość mycia w zmywarce. Z łatwością możemy dokupić do niej pojedyncze elementy. Jest to też idealny pomysł na prezent dla bliskich.