Lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa – czy to rozwiązanie sprawdzi się w każdym domu?

Kupując nową lodówkę, warto poświęcić odrobinę czasu na zweryfikowanie naszych potrzeb i dobór takiego urządzenia, które jak najlepiej sprawdzi się w naszej domowej przestrzeni. Przechowujemy dużo jedzenia, czy może raczej większą wagę przykładamy do innych rozwiązań, takich jak na przykład możliwość zdalnego sterowania sprzętem? Sprawdź, czy lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa może sprawdzić się właśnie w Twoim domu!

Lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa – co warto o niej wiedzieć?

Duża lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa sprawdza się doskonale w wielu domach. Oczywiście przy niewielkiej przestrzeni ustawienie takiego sprzętu może być problematyczne, natomiast przy odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni w wielu przypadkach większa lodówka dalej może być właściwym wyborem.

Musimy pamiętać o tym, że lodówka pozwala nam na przechowywanie produktów spożywczych różnego rodzaju. Dlatego, zamiast niektóre z nich umieszczać w szafkach, możemy wstawić je bezpośrednio do części chłodzącej.

Jakie zalety ma lodówka z podwójnymi drzwiami?

Czy wiesz jednak, jakie szczególne zalety może mieć lodówka z podwójnymi drzwiami? Oczywiście jest to już wspomniana wcześniej pojemność. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na parametr podany w litrach, ale też rozmiar określony w centymetrach.

Warto także pamiętać o tym, że niektóre urządzenia nie mają w środku charakterystycznej belki, która dzieli przestrzeń na dwie części. W ten sposób do wnętrza lodówki możemy wstawić m.in. szeroką i długą brytfankę z ciastem.

Istnieją również lodówki, w przypadku których jedna strona odpowiada za chłodzenie, a druga za mrożenie. Umieszczenie zamrażalnika w dolnej części urządzenia nie każdemu użytkownikowi odpowiada (konieczne jest na przykład schylanie się). Taki wariant może być więc lepszą alternatywą. Lodówka dwudrzwiowa czarna, biała czy może w innym kolorze? W tek kwestii konsument także ma szeroki wybór!

Lodówka Side by Side od marki Samsung

Czy znasz już nowoczesne, dwudrzwiowe lodówki Side by Side obecne w ofercie marki Samsung? Występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć wariant, który jak najlepiej wpasuje się w kuchenną przestrzeń.

Lodówki Side by Side korzystają z technologii No Frost. Jakie jest jej działanie? Zapobiega tworzeniu się lodu oraz szronu. Dzieje się tak na skutek regularnej cyrkulacji powietrza i utrzymywania optymalnej temperatury oraz wilgoci.

W jaki sposób zwiększyć ilość miejsca do przechowywania, a jednocześnie nie powiększać samego urządzenia? W takim przypadku doskonale sprawdza się technologia SpaceMax™. Dzięki nowoczesnej izolacji można było zastosować cieńsze ścianki. To wszystko dzieje się bez uszczerbku dla energooszczędności. Warto także dodać, że najczęściej kupowane w Polsce lodówki to właśnie lodówki Samsung*.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.